Rok po debiucie Nano Online – jak oceniamy kasę fiskalną od Novitus?

Nano Online - nowoczesna kasa Novitus

Nie będziemy ukrywać, że inspiracją do napisania tego tekstu jest nowa homologacja Novitus Nano Online. Bo sama kasa miała przecież swoją premierę 12 miesięcy temu – w maju 2019 roku. Natomiast w kwietniu br. polski producent technologii sprzedaży poinformował o nowej funkcjonalności popularnego urządzenia fiskalnego. Uznaliśmy więc, że to doskonała okazja do bliższego zaprezentowania kasy Novitus Nano Online. Jak oceniamy ten model? Na co mogą liczyć podatnicy, którzy zdecydują sią na jego wdrożenie?

Nowe funkcje kasy Novitus od kwietnia/maja 2020

Pod koniec kwietnia 2020 roku Novitus poinformował o rehomologacji kasy fiskalnej Nano Online. Zmiany w nowej wersji urządzenia dotyczą przede wszystkim oprogramowania. Teraz omawiany przez nas model oferuje dodatkowo m.in. zapamiętanie do 10 sieci Wi-Fi (wraz z hasłami), szybkie łączenie się z zapamiętanymi sieciami, test modemu GSM, większą czcionkę na raporcie fiskalizacji czy wyświetlenie numeru ewidencyjnego w menu serwis. Mamy tu więc do czynienia z udogodnieniami zarówno dla przedsiębiorców, jak i serwisantów. Niemniej, kluczowe wydaje się to, że wszystkie dodatkowe rozwiązania są dostępne również dla tych podatników, którzy zdążyli już w przeszłości wdrożyć Nano Online. Wszystko za sprawą aktualizacji oprogramowania, udostępnionej przez Novitus.

Tak, kasy fiskalne online, po spełnieniu odpowiednich wymogów prawnych i technicznych, mogą zaoferować update programu pracy. Zupełnie jak we współczesnych smartfonach czy tabletach ? To zresztą jedna z cech charakterystycznych urządzeń rejestrujących nowego typu. A co jeszcze ma do zaoferowania Novitus Nano Online? Sprawdźcie poniżej!

Łączność z terminalami i transmisja danych do Repozytorium MF

Novitus Nano Online zapewnia niezawodną współpracę z różnymi terminalami płatniczymi. Wszystko za sprawą ujednoliconego protokołu komunikacyjnego, który odpowiada za połączenie obydwu wspomnianych urządzeń. Nano Online oferuje też oczywiście transmitowanie danych do Centralnego Repozytorium Kas (systemu teleinformatycznego MF). W tym przypadku warto pamiętać, że model marki Novitus występuje w różnych wersjach technologicznych…

Standardowy wariant urządzenia zapewnia łączność z CRK po podłączeniu do firmowej sieci LAN (przez Ethernet). Jeżeli jednak zależy nam na komunikacji bezprzewodowej, możemy zdecydować się na opcjonalne interfejsy: Wi-Fi lub GSM. Novitus Nano Online występuje również w wersji z Bluetooth. Niemniej, wspomniany moduł komunikacyjny nie oferuje transmitowania danych do Centralnego Repozytorium Kas. Można go wykorzystać do współpracy z innymi urządzeniami, np. firmowym komputerem.

Baza PLU, klawisze funkcyjne, interfejsy komunikacyjne

Pozostańmy jeszcze przez chwilę przy interfejsach komunikacyjnych. Z jakimi urządzeniami, oprócz terminala płatniczego i komputera, może współpracować Novitus Nano Online? Zgodność z tzw. peryferiami jest tutaj naprawdę duża. Kasa polskiego producenta oferuje łączność z wagą elektroniczną, czytnikiem kodów kreskowych, szufladą kasjerską czy drukarką bonową (paragonową). Innymi słowy, model Nano Online sprawdzi się nawet w bardziej rozbudowanych systemach sprzedaży. Kasa Novitus zapewni też obsługę naprawdę dużej bazy towarowej – maksymalnie 20 000 pozycji PLU. Dodajmy jeszcze do tego, że urządzenie obsługuje tryb szybkiej sprzedaży (po zaprogramowaniu klawiszy funkcyjnych) oraz posiada alfanumeryczną klawiaturę i 2 graficzne ekrany. A wszystko to w niezwykle kompaktowej obudowie.

Jakość wykonania i gabaryty Novitus Nano Online

Tak, Novitus Nano Online, przy wszystkich swoich możliwościach, funkcjonalnościach i wysokich parametrach technicznych, to nadal kompaktowa technologia sprzedaży. Ba! To jedno z najmniejszych i najlżejszych urządzeń fiskalnych na polskim rynku. Dzięki temu Nano Online sprawdza się znakomicie również w działalnościach gospodarczych, które obsługują swoich klientów w trybie mobilnym. Warto też wspomnieć, że kasa Novitus została wykonana z wysokiej jakości materiałów, odznacza się zwiększoną szczelnością obudowy i zapewnia wytrzymałość na intensywną, długotrwałą eksploatację.

 

Trudno ocenić Novitus Nano Online inaczej, niż pozytywnie. To mała kasa fiskalna z gigantycznymi możliwościami i naprawdę wysokimi parametrami technicznymi (baza PLU doskonale to potwierdza!). A jeśli uwzględnimy również fakt, że urządzenie otrzymuje aktualizacje oprogramowania, rozszerzające standardową funkcjonalność, zyskamy produkt praktycznie idealny. A może po prostu idealny? ?

Novitus Nano Online możecie kupić na stronie PCKF.pl. Polecamy!

1 Comment

  1. Zen0bi

    ja posiadam, używam i oceniam jak najlepiej 😀 jeśli ktoś myśli o mobilnej kasie to jak najbardziej warto!

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Odpowiedz poprawnie *