Drukarki fiskalne Posnet – wydajne urządzenia z nowatorskimi rozwiązaniami

Wydajne i praktyczne - drukarki fiskalne Posnet

Drukarki fiskalne, pomimo tego, że nie są urządzeniami w pełni samodzielnymi, mają w zanadrzu wiele przydatnych funkcjonalności. Nic więc dziwnego, że tak często stanowią kluczowy element różnych rozwiązań systemowych – zarówno w placówkach handlowych oraz usługowych, jak i nawet w działalnościach mobilnych. Natomiast obecnie jednymi z najchętniej wybieranych modeli są drukarki fiskalne Posnet. Co konkretnie skłania przedsiębiorców do wdrażania urządzeń tej marki?

Modele przeznaczone do pracy w różnych systemach sprzedaży

O jednym z atutów drukarek fiskalnych marki Posnet wspomnieliśmy już, poniekąd, we wstępie do tego wpisu. Urządzenia polskiego producenta technologii sprzedaży mogą bowiem pochwalić się tym, że znajdują zastosowanie w bardzo różnych rozwiązaniach systemowych. A wynika to nie tylko z dostępności różnych modeli, ale także z tego, że poszczególne drukarki fiskalne Posnet występują w różnych wersjach. To z kolei pozwala na ich skuteczne dostosowanie do potrzeb konkretnej działalności gospodarczej – zarówno placówki stacjonarnej, jak i firmy świadczącej usługi z dojazdem lub prowadzącej handel mobilny. Żeby jednak nie polegać na samej teorii i ogólnikach, warto omówić bardziej szczegółowo co najmniej 2 modele polskiej marki. Drukarki fiskalne Temo Online oraz Thermal XL2 Online najlepiej potwierdzają bowiem wspomnianą wariantywność i funkcjonalność.

Posnet Temo Online – najmniejsza na rynku

Cechą charakterystyczną Posnet Temo Online są, rzecz jasna, bardzo kompaktowe gabaryty, które wynoszą zaledwie 86 x 46 x 128 mm (szerokość, wysokość, długość). Warto dodatkowo podkreślić fakt, że czyni to z tego urządzenia najmniejszą drukarkę fiskalną, jaka w ogóle jest dostępna na polskim rynku technologii sprzedaży. W rezultacie, model Temo Online bardzo często spotyka się zarówno w mniejszych punktach handlowych czy usługowych, jak i w działalnościach mobilnych. To urządzenie jest bowiem w pełni przystosowane do codziennej pracy w terenie. Omawiana przez nas drukarka fiskalna online od Posnet nie tylko cechuje się kompaktowymi gabarytami, ale także posiada bardzo wydajny akumulator. Dzięki temu urządzenie, po naładowaniu baterii do pełna, zapewnia wiele godzin działania bez konieczności podłączenia do zasilania z sieci.

A jak przedstawiają się parametry techniczne i inne funkcje tej drukarki fiskalnej? Posnet Temo Online gwarantuje m.in. obsługę 100 000 pozycji PLU (produktów lub usług), wydruk paragonów i faktur VAT (z prędkością 22 linii/s), przechowywanie kopii paragonów w pamięci chronionej oraz zgodność z różnymi programami sprzedażowymi. Ponadto, urządzenie zapewnia przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas – przez USB lub Wi-Fi (zależnie od wybranej wersji technologicznej).

Posnet Thermal XL2 Online – moc wyboru

Trudno chyba obecnie o lepszy przykład drukarki fiskalnej, którą można pod wieloma względami dostosować do potrzeb konkretnej firmy. Posnet Thermal XL2 Online oferuje nie tylko wybór wersji technologicznej, ale także dopasowanie swojej konstrukcji do stanowiska pracy. W pierwszym przypadku do dyspozycji przedsiębiorcy są warianty z różnymi interfejsami komunikacyjnymi (ten model da się opcjonalnie wyposażyć w moduł Wi-Fi) i mechanizmem termicznym, który obsługuje rolkę papieru o szerokości 57 lub 80 mm. Natomiast w drugim, właściciel firmy może sięgnąć po jedną z 4 wersji konstrukcyjnych: z ekranem standardowym, wolnostojącym, podwieszanym (np. na monitorze) lub wbudowanym w pokrywę.

Posnet Thermal XL2 Online - ekran standardowy

Bardzo dobre wrażenie robią także parametry techniczne i funkcje Posnet Thermal XL2 Online. Ta drukarka fiskalna pozwala np. na obsługę 250 000 produktów lub usług, wystawia paragony, faktury i inne dokumenty z prędkością 47 linii/s oraz, podobnie jak każde urządzenie typu online, posiada wbudowaną pamięć chronioną. Zaletą tego modelu Posnet jest również płynną współpraca z komputerem oraz zgodność z różnymi programami sprzedażowymi dla firm. Dzięki temu drukarka fiskalna Thermal XL2 Online z łatwością odnajduje się w wielu rozwiązania systemowych.

Przy okazji warto też wspomnieć o tym, że w maju 2022 roku Posnet zapowiedział nową wersję tego urządzenia rejestrującego. Drukarka Thermal XL2 Online S, bo o tym modelu mowa, gwarantuje dodatkowo m.in. realizowanie paragonów fiskalnych w formie elektronicznej (z opcją pominięcia wydruku takich dokumentów).

1 Comment

  1. interiogni

    generalnie bliskie mi sa wszelkie rozwiazania kompaktowe, takze mobilne urzadzenia fiskalne. jednak jestem tez zwollennikiem modelu thermal ktory faktycznie ma dobre parametry sprawdza sie podczas pracy a w sumie tez nie ma za duzych wymiarow

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Odpowiedz poprawnie *