Kupujesz urządzenie rejestrujące? Pomyśl o kasie fiskalnej online

Zakup kasy fiskalne online

Aktualnie zapewne wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, jaką kasę fiskalną wybrać. Jest tak, gdyż obsługiwanie klientów indywidualnych w większości przypadków wiąże się z koniecznością stosowania urządzenia rejestrującego i obowiązkiem wydawania paragonów. Warto jednak pamiętać o tym, że już za kilka miesięcy w Polsce zacznie funkcjonować system fiskalizacji online. Co zrobić, żeby nie musieć zbyt szybko wymienić urządzenia, które dopiero co pojawiło się w firmie?

Modernizacja kasy w przyszłości

Producenci technologii sprzedaży wielokrotnie udowadniali, że zawsze starają się zwracać uwagę na potrzeby polskich przedsiębiorców. Nie inaczej jest w przypadku wprowadzenia w Polsce nowego systemu kas fiskalnych. Doskonałym tego przykładem jest Elzab, a konkretnie – urządzenia tej marki, które posiadają certyfikat o nazwie Online Ready. Stanowi on bowiem gwarancję, że dany model będzie można w przyszłości zmodernizować i dostosować do zmodyfikowanych kryteriów oraz wymogów technicznych.

Warto jednak podkreślić, iż aktualnie wspomniany certyfikat posiadają wybrane urządzenia od Elzab. Natomiast jeżeli chodzi o kasy fiskalne tej marki, są to Mini E oraz K10. Obydwie kasy już same w sobie stanowią bardzo ciekawą propozycję dla krajowych przedsiębiorców. Są nie tylko proste w obsłudze, ale także wyjątkowo funkcjonalne i przystosowane do intensywnej eksploatacji. Ponadto, urządzenia te wyróżniają się naprawdę niewielkimi gabarytami i małą wagą, dzięki czemu bez problemu zmieszczą się nawet na najmniejszych stanowiskach pracy. Z kolei w przypadku mobilnego obsługiwania klientów, Mini E oraz K10 zagwarantują wygodne wykonywanie obowiązków firmowych.

Sprawdź jeszcze: kasy fiskalne, które dostosujesz do online

Nowe przepisy fiskalne w 2018 roku

Nie piszemy o kasach fiskalnych online bez powodu. Zagadnienie to już niedługo będzie dotyczyło każdego przedsiębiorcy, który do obsługiwania klientów używa m.in. urządzenia rejestrującego sprzedaż. Wynika to z faktu, że na początku 2018 roku w Polsce zostanie ustanowiony system fiskalizacji online. Jego podstawowym założeniem będzie połączenie każdej kasy rejestrującej z serwerami nadzorowanymi przez Ministerstwo Finansów. Taka współpraca pozwoli zaś na szybsze i skuteczniejsze monitorowanie polskich podatników. W rezultacie, nowy system ułatwi wyłapywanie nieprawidłowości i przyczyni się do lepszej ściągalności podatków.

Łączenie kas fiskalnych z serwerami MF to nie jedyna zmiana, do której dojdzie już za kilka miesięcy. Nowe urządzenia rejestrujące zyskają także inne, dodatkowe funkcjonalności, np. technologię umożliwiającą bezpieczne realizowanie i wysyłanie e-paragonów. Warto poznać także pozostałe informacje o kasach fiskalnych online.

1 Comment

  1. martaa

    kurcze, niby normalna kolej rzeczy, zwłaszcza teraz, gdy technologie dynamicznie się rozwijają, ale…jakoś tak trudno sobie wyobrazić sprzedaż bez papierowych paragonów 😛

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Odpowiedz poprawnie *