Innowacyjne urządzenia fiskalne od firmy Elzab

drukarka fiskalna Elzab D10 i kasa fiskalna Elzab K10

Niezawodność i funkcjonalność to bezwarunkowo najważniejsze cechy brane pod uwagę przy wyborze urządzenia do danej placówki handlowej czy usługowej. Producenci kas rejestrujących od lat prześcigają się w tworzeniu coraz to lepszych, mocniejszych i sprawniejszych urządzeń fiskalnych. Od stosunkowo niedawna zaś, do cech pożądanych przez klientów doszedł także design. Skoro zatem odbiorcy poszukują modeli eleganckich, ergonomicznych, dostępnych w różnych wersjach kolorystycznych, to takie właśnie są nowoczesne, dostępne na polskim rynku kasy i drukarki. A wśród nich wyróżniają się modele firmy Elzab.

Elzab K10

K10 to jedyna, dostępna w Polsce kasa,  w której zastosowano kolorowy panel dotykowy TFT . Kontekstowa zmiana liczby i wielkości klawiszy sprawia, że urządzenie intuicyjnie dostosowuje się do potrzeb użytkownika. Dotykową klawiaturę można obsługiwać bez problemów w dowolnych warunkach (nawet w deszczu czy w rękawiczkach podczas mrozu). Ponieważ to jedna z najbardziej nowoczesnych kas, nie mogło w niej zabraknąć elektronicznego zapisu kopii paragonów na karcie pamięci albo funkcji komunikacji z urządzeniami peryferyjnymi systemu sprzedażowego, takimi jak czytnik kodów kreskowych lub komputer. Ta kompaktowa kasa oferuje szereg praktycznych funkcji: wydruk NIP-u nabywcy na paragonie,  podgląd raportów, zdalne zarządzenie oraz zdefiniowanie nagłówka graficznego o rozdzielczości 384 x 128 pikseli.

kasa fiskalna Elzab K10

Ponieważ K10 skutecznie służy pracy mobilnej (choć właściwie nie da się jednoznacznie zaklasyfikować tego urządzenia do konkretnego segmentu kas), umieszczono w nim super wydajny akumulator, zapewniający możliwość wystawienia do 4 200 paragonów bez stałego dostępu do prądu. Dzięki ładowarce samochodowej można go doładować w trakcie jazdy autem. Sprawność obsługi klienta z pewnością przyspieszy także opcja zaprogramowania w K10 funkcji szybkiej obsługi.

Niewielkie rozmiary, mała waga, obłe kształty, przyjemny w dotyku materiał, z którego wykonana jest kasa, oraz aż 6 wersji kolorystycznych sprawiają, że urządzenie to da się bez problemu dopasować do osobistych preferencji użytkownika i wystroju wnętrza.

Model produkowany przez firmę Elzab występuje też w wersji rozszerzonej – z interfejsem Bluetooth bądź Wi-Fi, pozwalającymi na bezprzewodową współpracę z innymi urządzeniami. Poza tym, kasę można w dowolnej chwili wyposażyć w modem GPRS.

Elzab D10

Równie atrakcyjna, co K10, jest niewielka, lekka drukarka D10, obsługująca nawet 300 000 towarów i usług, zdefiniowanych w oprogramowaniu do zarządzania sprzedażą. Urządzenie wyróżnia się wśród innych modeli z podobnego segmentu tym, że wyposażone jest  w duży (4,3″) panel dotykowy (z funkcją wyświetlania kodu QR) o rozdzielczości obrazu 272 x 460. Model ten posiada także czytelny wyświetlacz klienta.

Wygodę przetrzymywania i bezpieczeństwo wprowadzonych do drukarki danych sprzedażowych, paragonów fiskalnych i raportów dobowych oraz miesięcznych zapewni moduł pamięci elektronicznej.

drukarka fiskalna Elzab D10

W Elzab D10 zastosowano wysokiej klasy mechanizm drukujący, wyposażony w funkcję łatwej wymiany papieru, który pracuje z maksymalną szybkością 73 mm/s. Dzięki temu urządzenie zapewnia sprawne rejestrowanie sprzedaży oraz wystawuianie paragonów, faktur VAT i innych dokumentów, z nagłówkami graficznymi i kodami QR.

Ta mała, ale wielofunkcyjna drukarka z łatwością komunikuje się z programem sprzedażowym, komputerem, szufladą kasową, czy terminalem kart płatniczych. A to wszystko dzięki interfejsom USB oraz Bluetooth i Wi-Fi (opcjonalnie).Ponadto, urządzenie umożliwia backup elektronicznej kopii paragonów bezpośrednio na pendrive’a.

Solidne wykonanie i wytrzymała konstrukcja to kolejne cechy tego genialnego urządzenia. Wzmocniona obudowa i  odporny na zalania i zarysowania ekran dotykowy powodują, że D10, także wedle przekonań użytkowników, sprawdzi się na lata.

1 Comment

  1. Hen

    Oba urządzenia są do siebie dość podobne. I oba według mnie są świetne. Ale z racji dużego asortymentu i nie tylko, ostatecznie zdecydowałem się na D10.

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odpowiedz poprawnie *