Fawag Lite Online – teraz już nie tylko prosta w obsłudze, ale też nowoczesna

Co oferuje kasa Fawag Lite Online?

Kasa fiskalna Fawag Lite trafiła do ofert dystrybutorów technologii sprzedaży w okolicach kwietnia/maja 2018 roku. I z pewnością nie można napisać, że było to w jakikolwiek sposób przełomowe urządzenie dla branży. Nie taki był też zresztą cel jej wprowadzenia na rynek… Fawag Lite miała odpowiedzieć na potrzeby przedsiębiorców, którzy oczekują prostego w obsłudze i stosunkowo niedrogiego urządzenia. A jak będzie w przypadku nowej wersji tej kasy, czyli Fawag Lite Online?

Co się zmieniło w nowej kasie Fawag?

Jeśli idzie o design i jakość wykonania, Lite i Lite Online to praktycznie bliźniacze modele. Wygląd może być jednak mylący, bo w nowej kasie fiskalnej marki Fawag doszło do kilku bardzo istotnych zmian. Model Lite Online zyskał przede wszystkim pełną funkcjonalność urządzeń nowego typu. Dzięki temu może współpracować z Centralnym Repozytorium Kas (przesyłać dane do CRK) oraz łączyć się z różnego rodzaju terminalami płatniczymi.

Co więcej, zamiast modułu elektronicznej kopii paragonów, w Fawag Lite Online znalazła się pamięć chroniona. Wspomniane rozwiązanie technologiczne służy do przechowywania w kasie danych o prowadzonej ewidencji, m.in. kopii wystawianych paragonów fiskalnych. Podobnie jak przy kopii elektronicznej, archiwizacja wszystkich informacji w pamięci chronionej przebiega w sposób automatyczny (bez udziału użytkownika). Funkcjonalność ta zapewnia więc bezpieczeństwo danych firmowych oraz wygodę pracy.

Najważniejsze parametry Lite Online

Jak widać, mała kasa fiskalna Fawag Lite Online to już nie tylko proste w obsłudze urządzenie rejestrujące. Duża zmiana zaszła zwłaszcza w przypadku współpracy tego modelu z innymi elementami systemu sprzedaży. W Lite Online do dyspozycji użytkownika są następujące interfejsy komunikacyjne: 2 złącza RS-232, port USB oraz wejście typu Ethernet. W rezultacie, teraz kasa fiskalna od Fawag może się łączyć z kilkoma urządzeniami peryferyjnymi równocześnie, w tym z wagą elektroniczną, czytnikiem kodów kreskowych, komputerem czy szufladą na pieniądze.

Lite Online odziedziczyła też oczywiście część parametrów i funkcji po dotychczasowym urządzeniu tej marki. Nowa kasa umożliwia np. skonfigurowanie 2 000 pozycji towarowych oraz trybu szybkiej sprzedaży (z maksymalnie 16 skrótami klawiszowymi). Fawag Lite Online posiada też wydajny akumulator, dzięki któremu działa nawet w sytuacji braku stałego dostępu do zewnętrznego źródła zasilania. Ponadto, w urządzeniu obecny jest wytrzymały mechanizm drukujący, który wystawia dokumenty z prędkością 16 linii na sekundę i zapewnia łatwą wymianę rolki papieru termicznego. Warto również zaznaczyć, ze na paragonach emitowanych przez Fawag Lite Online może się pojawić np. NIP klienta, który skorzysta z usług firmy.

 

Fawag Lite Online to niewątpliwie nadal prosta w obsłudze, niewielka kasa fiskalna. Natomiast jej dodatkowym atutem jest zaawansowana, online’owa funkcjonalność. Ta kasa stanowi więc ciekawą propozycję m.in. dla przedsiębiorców, którzy już niedługo będą musieli korzystać wyłącznie z urządzeń nowego typu. Co więcej, niewykluczone, że na Lite Online zdecydują się także podatnicy, którzy wdrażają pierwsze kasy fiskalne w swoich firmach. Ten model, m.in. ze względu na wspominaną już kilka razy łatwość obsługi, wydaje się dobrym rozwiązaniem dla początkujących przedsiębiorców.

1 Comment

  1. ibro

    wedlug mnie jedno z ciekawszych urzadzen rejestrujacych wsrod nowych 🙂 fajnie ze je dodatkowo rozwineli

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odpowiedz poprawnie *