Dlaczego zakup najtańszej kasy fiskalnej jest opłacalny?

Cechy najtańszych kas fiskalnych

Odpowiedź na pytanie postawione w tym tytule wydaje się oczywista: zakup najtańszej kasy fiskalnej jest opłacalny, ponieważ wiąże się z mniejszych wydatkiem na taką technologię sprzedaży. Czy jednak najprostsze urządzenia rejestrujące, które są oferowane w najniższych cenach, zapewniają jedynie obniżenie kosztów? W praktyce okazuje się, że takie modele również zapewniają dostęp do przyjaznych rozwiązań technicznych. Jakich? Więcej w dzisiejszym wpisie 😉

Prosta obsługa i podstawowe parametry

Wielu dzisiejszych użytkowników kas fiskalnych wyraża opinię, zgodnie z którą tanie urządzenia rejestrujące wyróżniają się przede wszystkim łatwością obsługi. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że są to idealne modele dla początkujących kasjerów. Tanie kasy nie posiadają po prostu zbytnio rozbudowanego interfejsu (menu), więc opanowanie ich funkcji zajmuje zdecydowanie mniej czasu. Nie oznacza to jednak, że nie mogą oferować dobrych parametrów użytkowych. A potwierdza to m.in. kasa, która pojawiła się na zdjęciu do dzisiejszego wpisu. Farex Bursztyn Plus to obecnie jeden z najtańszych modeli, jakie znajdziemy w ofercie dystrybutorów technologii sprzedaży. To urządzenie oferuje m.in. obsługę maksymalnie 5 000 pozycji towarowych oraz współpracę z komputerem, czytnikiem kodów czy wagą elektroniczną.

Rozwiązania wspierające pracę kasjera

W tanich urządzeniach fiskalnych również znajdziemy funkcjonalności, które stanowią duże wsparcie w codziennej pracy kasjerów. Na pierwszym plan wysuwa się oczywiście możliwości konfigurowania skrótów klawiszowych. Służą do tego przyciski funkcyjne, które są stosowane także w najtańszych kasach. Przy ich zastosowaniu można zdefiniować m.in. szybką sprzedaż popularnych elementów asortymentu. Co więcej, skróty tego typu da się wykorzystać do błyskawicznego wywoływania wybranych pozycji w menu, np. wydruku raportu dobowego lub miesięcznego. Warto też podkreślić, że modele oferowane w najniższych cenach posiadają przejrzyste wyświetlacze. Dzięki temu zarówno użytkownicy, jak i klienci firmy, mogą liczyć na stały dostęp do wyrazistych komunikatów na temat przebiegu obsługi.

Jakość wykonania tanich urządzeń rejestrujących

Wielu podatników obawia się tego, że zakup najtańszej kasy fiskalnej wiąże się z ryzykiem wdrożenia urządzenie, które będzie się cechowała średnią jakością wykonania. Czy są to wątpliwości znajdujące potwierdzenie w rzeczywistości? Naszym zdaniem – nie! Po pierwsze, tanie modele, podobnie jak każda inna kasa, która zostanie dopuszczona do oficjalnej sprzedaży, muszą spełniać konkretne wymogi techniczne (ustalane przez polskiego ustawodawcę). W innym wypadku nie otrzymają one homologacji prezesa Głównego Urzędu Miar. Po drugie, najtańsze urządzenia są obecnie tworzone także przez uznane marki w branży technologii sprzedaży. I producenci nie mogą sobie pozwolić na to, aby dostarczać na rynek niedopracowane bądź słabo wykonane modele. Wręcz przeciwnie, również w przypadku tani kas dbają o to, aby podatnicy mogli wdrażać w swoich firmach niezawodne rozwiązania technologiczne.

1 Comment

  1. nina

    ja wlasnie taka kase tania zakupilam i bylam zniej zadowolona. tyle ze i tak czeka mnie wymiana na nowoczesniejsze urzadzenie w zwiazku z nadchodzacymi zmianami i przepisami :/

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odpowiedz poprawnie *