Drukarka fiskalna online – jak wybrać i zainstalować?

Drukarka fiskalna online - wybór i instalacja urządzenia

Drukarki fiskalne online, podobnie jak modele starego typu – z kopią papierową lub elektroniczną – to urządzenia przeznaczone do pracy w systemach sprzedaży. Muszą więc współpracować zarówno z komputerem, jak i oprogramowaniem umożliwiającym m.in. zdefiniowanie asortymentu i wystawianie paragonów. W przypadku wyboru drukarki fiskalnej online trzeba jednak zwrócić uwagę na coś jeszcze. Kluczowy będzie bowiem sposób transmisji danych do Centralnego Repozytorium Kas, czyli systemu nadzorowanego przez Krajową Administrację Skarbową.

Interfejsy drukarki fiskalnej online i wdrożenie urządzenia

Przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas to jeden z obowiązków, który występuje w przypadku stosowania urządzeń fiskalnych online. Konieczność ta występuje więc też przy codziennym użytkowaniu drukarek rejestrujących tego typu. Warto o tym wiedzieć już w momencie poszukiwania nowego modelu. Drukarkę fiskalną online będzie trzeba po prostu „dostosować” do łącza internetowego, które jest wykorzystywane w firmie. Jeżeli więc podatnik korzysta w swojej placówce z sieci LAN, dobrym rozwiązaniem okaże się urządzenie wyposażone w interfejs Ethernet. Dostępne są jednak także modele obsługujące bezprzewodową transmisję danych. Mowa tutaj o drukarkach fiskalnych online z modułem Wi-Fi lub modemem GSM.

Pamiętajmy także o tym, że urządzenie tego typu już w momencie instalacji w firmie musi zostać podłączone do internetu. Bez tego nie uda się przeprowadzić procedury polegającej na zafiskalizowaniu drukarki online.

Drukarka fiskalna online – ważne parametry

Współpraca z CRK nie jest, rzecz jasna, jedyną rzeczą, na którą powinno się zwrócić uwagę przy wyborze drukarki fiskalnej online. Takie urządzenie, podobnie jak modele offline – z papierową lub elektroniczną kopią paragonów – będzie funkcjonowało w firmowym systemie sprzedaży. A tutaj znaczenie mają także inne parametry, np. wielkość obsługiwanej bazy towarowej czy zgodność z programami służącymi do zarządzania handlem i magazynem. Co więcej, w przypadku drukarki fiskalnej online istotne okażą się możliwości mechanizmu termicznego. Dotyczy to chociażby szybkości wystawiania dokumentów, obsługi długiej rolki papieru czy nawet prostej instalacji wspomnianego materiału eksploatacyjnego. Wszystko to przełoży się na codzienną obsługę klientów przy zastosowaniu urządzenia fiskalnego online.

Gabaryty i konstrukcja urządzenia fiskalnego online

Nie wszyscy przedsiębiorcy zdają sobie sprawę z tego, że drukarki fiskalne online to często unowocześnione wersje dotychczasowych urządzeń rejestrujących, czyli wspominanych już wcześniej modeli offline. W związku z tym, na rynku technologii sprzedaży znajdziemy bardzo różnorodne rozwiązania dla handlu i usług. W ofertach dystrybutorów dostępne są zarówno stacjonarne drukarki online, jak i urządzenia mobilne, które charakteryzują się mniejszymi gabarytami. Ponadto, część modeli stosowanych w placówkach handlowych lub usługowych występuje w różnych wersjach konstrukcyjnych. Dzięki temu drukarka fiskalna online będzie jeszcze lepiej dopasowana do stanowiska obsługi klientów.

1 Comment

  1. JaQb

    Ja już wcześniej nad tym myślałem i zdecydowanie do mojej działalności lepsza dla mnie okaże się mobilna drukarka fiskalna. Tyle że teraz wiadomo, będę inwestował w urządzenie online.

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Odpowiedz poprawnie *