Najmniejsze na rynku drukarki fiskalne

drukarki fiskalne: Posnet Temo HS EJ, Elzab Zeta i Novitus Deon E

Nie rozmiar świadczy o wielkości urządzenia. Są jednak takie sytuacje, kiedy to właśnie on decyduje o tym, jaka kasa bądź drukarka stanie się wyposażeniem punktu handlowego. Czasem bowiem o wyborze danego urządzenia decyduje ograniczona ilość powierzchni na stanowisku pracy lub po prostu fakt prowadzenia sprzedaży wymagającej ciągłej zmiany miejsca. W takich przypadkach sprawdzają się małe drukarki fiskalne.

Novitus Deon E

Do najważniejszych cech tej niewielkiej drukarki (wymiary: 94 x 58 x 229 mm) należą: innowacyjny mechanizm drukujący, bardzo wydajny akumulator, możliwość wydruku NIP-u nabywcy na paragonie oraz precyzyjna klawiatura alfanumeryczna. A to wszystko zamknięte w eleganckiej i małej obudowie. Poza tym, urządzenie obsługuje bardzo dużą bazę PLU (150 000 pozycji towarowych), którą można zdefiniować w oprogramowaniu sprzedażowym. Dzięki temu drukarka sprawdzi się idealnie nie tylko w większych firmach o szerokiej ofercie, ale także w przedsiębiorstwach, które stale się rozwijają. Novitus Deon E wyposażono w 2 porty komunikacyjne, RS-232 i USB, które umożliwią niezawodną współpracę m.in. z komputerem lub terminalem komputerowym. Klawisze urządzenia wykonano z silikonu, który zabezpiecza przed zalaniem i gwarantuje odporność na długotrwałą pracę. Poza tym, na klawiaturze umieszczono klawisze bezpośredniego dostępu do raportów: dobowego, miesięcznego lub okresowego, jak również do menu urządzenia.

Na uwagę zasługuje fakt, że elegancki i nowoczesny design urządzenia marki Novitus został doceniony i wyróżniony główną nagrodą w XVIII Edycji Konkursu Dobry Wzór. Drukarka może więc nie tylko być narzędziem pracy, ale i ozdobą punktu, czy stoiska handlowego.

Elzab Zeta

Drukarkę marki Elzab idealnie charakteryzuje słowo: kompaktowa – cechują ją bowiem niewielkie wymiary i rozbudowana funkcjonalność. Zeta została wyposażona w moduł elektronicznej kopii paragonów, który pozwala zapisywać dane na pojemnej karcie pamięci microSD – 4 GB. Producenci wyposażyli ją w wytrzymały mechanizm drukujący, pracujący z szybkością 48 mm na sekundę i umożliwiający pracę na rolce o długości aż 60 m. Drukarka jest w stanie obsłużyć 300 000 kodów PLU, co sprawia, że mimo małych rozmiarów można ją stosować nawet w  miejscach o dużym asortymencie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami fiskalnymi, pozycje umieszczane na paragonie muszą być opisane w jednoznaczny sposób – drukarka marki Elzab pozwala na to, by nazwy towarów nie pozostawiały wątpliwości, bo opisać je można aż 42 znakami oraz 3 liniami opisu.

Urządzenie wyposażono we wbudowany ekran (LCD), na którym mogą się pojawiać 2 linie tekstu po 16 znaków. Zeta jest również dostępna w zestawie z dodatkowym, wolnostojącym wyświetlaczem.

Ta drukarka stworzona jest z myślą o pracy w kompleksowym systemie sprzedaży –  posiada różnorodne interfejsy komunikacyjne, w tym RS-232 i USB, dzięki którym może współpracować nie tylko z komputerem lub terminalem komputerowym, ale także z szufladą kasjerską oraz wolnostojącym ekranem. Poza zaletami funkcjonalnymi, Elzab Zeta może pochwalić się także kompaktową i solidną obudową. To doskonałe uzupełnienie systemu sprzedażowego.

Posnet Temo HS EJ

Nie ma na rynku mniejszego i lżejszego urządzenia niż Posnet Temo HS EJ. Jego wymiary to zaledwie 86 x 128 x 46 mm (szer. x głęb. x wys.), a waga – zaledwie 380 g. Mimo mikro-rozmiarów, drukarka jest niezwykle funkcjonalna. Jak inne, nowoczesne modele z segmentu mobilnych, posiada funkcję zapisu kopii paragonu na elektronicznej karcie pamięci. Wytrzymały akumulator, który wbudowany jest w urządzenie produkowane przez firmę Posnet, pozwala na wystawienie 50 000 wierszy na paragonie bez podłączenia do zasilania. W Temo zastosowano mechanizm drukujący, emitujący dokumenty z prędkością 22 linii na sekundę. Niezwykły jest też fakt, że tak małe gabaryty mieszczą tak dużą bazę danych – aż 100 000 kodów PLU. Dodatkowo, do nazwy towaru lub usługi można wpisać aż 40 znaków, dzięki czemu asortyment jest jednoznacznie opisany.

Model Temo HS EJ dostępny jest w jednym z 2 wariantów kolorystycznych – czarnym lub białym. To elegancka i nowoczesna technologia, która może stać się doskonałym partnerem w prowadzeniu biznesu.

1 Comment

  1. elwira

    to super, że istnieją dziś tak małe, mobilne urządzenia fiskalne, które są w stanie obsłużyć znacznie pojemniejsze bazy towarowe :)))

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odpowiedz poprawnie *