Doskonała drukarka dla aptek i nie tylko – Novitus Bono Apteka E

drukarka fiskalna Novitus Bono Apteka E

Nowoczesny punkt apteczny powinien być przygotowany na spełnianie wymogów zawartych w przepisach dotyczących refundacji leków, a także kryteriów, jakie Narodowy Fundusz Zdrowia postawił w zakresie sprzedaży pacjentom medykamentów. Ważne jest, aby drukarka fiskalna posiadała funkcje, które spełnią nie tylko obecne, ale również przyszłe wymogi NFZ. Taki właśnie jest model Novitus Bono Apteka E – nowoczesne technologicznie, poręczne i ergonomiczne urządzeniem do pracy w aptekach i punktach sprzedaży, gdzie zachodzi konieczność rozliczania sprzedaży refundowanej.

Mała drukarka o dużych możliwościach

Novitus Bono Apteka E to nowoczesna, niewielka drukarka fiskalna, która znajdzie zastosowanie zarówno w aptekach, jak i w zwykłych punktach handlowych bądź usługowych. Urządzenie realizuje zapis elektronicznej kopii paragonu. Informacje zapisane na karcie pamięci można  wydrukować bezpośrednio na drukarce lub odczytać w standardowym komputerze PC.

By obsługa klienta była szybka i sprawna, zastosowano w nim mechanizm drukujący znanej firmy Seiko. Wystawianie paragonów, dokumentów, faktur czy bonów odbywa się błyskawicznie.

Drukarka wyposażona jest w 2 niebieskie wyświetlacze graficzne. Operatora dokładnie informują o pracy urządzenia, ułatwiając mu programowanie i sprzedaż, a klienta – o sprzedawanych towarach, cenach oraz wartościach do zapłaty. Dodatkowo, na ekranie dla klienta można wyświetlać teksty reklamowe oraz grafikę. Atutem Bono Apteki E jest także klawiatura z klawiszami nawigacyjnymi, pomagającymi w poruszaniu się po rozbudowanym menu drukarki.

Bono Apteka E wyposażona jest w złącza USB oraz RS232,  które zapewniają równoczesne podłączenie do drukarki kilku urządzeń peryferyjnych.

Funkcje apteczne

Bono Apteka E to drukarka, która znajdzie zastosowanie w większości dużych punktów handlowych. Przede wszystkim jednak wybierana jest przez właścicieli aptek i punktów, w których konieczne jest rozliczanie sprzedaży refundowanej.  A to dzięki pełnej kompatybilności urządzenia z najpopularniejszymi programami aptecznymi na rynku. Drukarka obsługuje wszelkie, konieczne w aptece wydruki: refundacje, opis recepty, zamówienie na lek robiony, receptury leków itp.

Nazwa towaru bądź leku drukowanego na paragonie może mieć do 40 znaków alfanumerycznych, przy czym na jednym dokumencie można wydrukować nawet do 255 pozycji sprzedaży.

Drukarka posiada bardzo szeroką gamę wydruków niefiskalnych, które można wykorzystać do drukowania potwierdzeń, zestawień i innych dokumentów, potrzebnych do funkcjonowania firmy bez konieczności stosowania dodatkowych drukarek.

Urządzenie posiada awaryjne zasilanie akumulatorowe. Dzięki niemu, w przypadku braku zasilania zewnętrznego można drukować paragony (np. z laptopa) oraz wykonać żądane raporty.

1 Comment

  1. MartA

    o, a ja właśnie pracuję na takiej drukarce 😀 i przyznaję, że bardzo dobrze się sprawuje 😀

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Odpowiedz poprawnie *